Aktuális   Egyesület, Alapítvány, 1%
Iskolánkról   Diákoknak
Az iskola tagjai   Kapcsolat
Oktatás   Önkéntes Támogatói Kör      • E-napló
 
Aktuális
Hírek
• Eseménynaptár
2016/2017. tanév
Eredmények
2007-2008
2008-2009
2009-2010
2010-2011
2011-2012
2012-2013
2013-2014
2014-2015
2015-2016
2016-2017
Comenius
Galéria
Balatonfenyvesi tábor
Ökotábor
Állatok világnapja
IskolaGomba program
Kémia szakkör
Bolyai Természettudományi Csapatverseny
Alsós farsang
Polgármesteri díjátadó
ÖKU Stúdió
Ökuláré
Étkezés
 
Akikre büszkék vagyunk - Versenyeredmények 2009-2010

>>NEMZETKÖZI VERSENYEK<<





>>ORSZÁGOS VERSENYEK<<

Hittan

XIX. Országos Evangélikus Hittanverseny

Egyházi Iskolák

1-4. évfolyam

3. helyezett: ÖKUmenikus Általános Iskola
- a csapat tagjai: Fodor Kincső (3.a Mandula), Kis Ádám (4.b Naspolya), Nyomárkay János (4.b Naspolya), Pröhle Janka (3.b Puli)


Gyülekezeti csapatok

1-4. évfolyam

3. helyezett: Budai Egyházmegye
- a csapat tagja: Lengyel Dániel (1.a Tulipán)


[Sport]

Ajka Kupa - Országos Akrobatikus Rock and Roll Verseny

junior (kisformáció)

3. helyezett: Faludi Veronika, Szőnyi Lili, Szőnyi Panni (5.b Komondor)


Magyar Bajnokság - Alpesi sí

Összetett

4. helyezett: Klucsik Franciska 4.a


Diákolimpia - Alpesi sí

Lesiklás

2. helyezett: Klucsik Franciska 4.a


Akrobatikus Rock and Roll Lányformációs Országos Versenyen (Nyíradony)

junior (kisformáció)

2. helyezett: Faludi Veronika, Szőnyi Lili, Szőnyi Panni (5.b Komondor)


Hegyikerékpár Magyar Bajnokság (2009)

Maraton

3. helyezett: Kelenföldi Áron (6.a Teknős)


XCO

3. helyezett: Kelenföldi Áron (6.a Teknős)


[Zene]

XII. nyíregyházi Országos Zeneiskolai Zongoraverseny

III. korcsoport

2. helyezett: Szilasi Dávid (6.a Teknős)



>>MEGYEI / REGIONÁLIS VERSENYEK<<

[Matematika]

Budapest-Esztergom Egyházmegyei Matematika Verseny

5. évfolyam

3. helyezett: Szőnyi Panni (5.b Komondor)
9. helyezett: Nagy Tamás (5.a Pitypang)


6. évfolyam

6. helyezett: Hunyár Csongor (6.b Pacsirta)
9. helyezett: Rozsnyai Marcell (6.a Teknős)


7. évfolyam

1. helyezett: Flanek Szilvia (7.b Kökény)
5. helyezett: Békefi Teodóra (7.a Szeder)


Zrínyi Miklós Országos Matematika Verseny (megyei forduló)

7. évfolyam

15. helyezett: Flanek Szilvia



[Sport]

Tehetségek Versenye - Sportmászó Diákolimpia, dunántúli döntő (Padányi kupa)

Nehézségi "D" fiú kategória

1. helyezett: Bús Ármin





>>BUDAPESTI VERSENYEK<<

[Matematika]

Bólyai Matematika Verseny - regionális forduló

5. évfolyam
8. helyezett: Báló Attila, Dankó Mátyás, Ghymes Bálint, Márton Botond (Komondor 5.b)

7. évfolyam
1. helyezett: Békefi Teodóra, Lengyel Ádám, Mirk Ádám, Sallai Mór (Szeder 7.a)

8. évfolyam
2. helyezett: Jordán Ambrus, Szász Vince, Szentváry-Lukács Vajk, Szöllős Kristóf. (Harkály 8.a)


[Sport]

Budapesti Tollaslabda Bajnokság

III. korcsoport - fiú/egyes - „A” csoport

2. helyezett: Bohunka Péter (6. b Pacsirta)


[Egyéb]

XX. Gyermek Művészeti Fesztivál

(a fesztiválra a Marczibányi téri Művelődési Központ szervezésében került sor)

arany minősítés: Faludi Veronika (5.b Komondor), Lukács Noémi (5.a Pitypang) - gitár duó


Apáczai Népdaléneklő és Mesemondó Verseny[b] (budapesti döntő)

[b]Népdaléneklés:


3. évfolyam

3. helyezett: Szilassy Borbála (3.b Puli)


Mesemondás:

3, évfolyam

3. helyezett: Horváth Julianna (3.b Puli)


Magyar Vöröskereszt Észak-buda Területi Elsősegélynyújtó Verseny (2010)

(csapatverseny)

2. helyezett: ÖKUmenikus Általános Iskola
- a csapat tagjai: Barka Viola, Jordán Kamilla (7.a Szeder), Flanek Szilvia, Horváth Luca, Koloszár Kinga, Szilassy Emese (7.b Kökény)





>>KERÜLETI VERSENYEK<<

[Angol]

Kerületi Angol Művészeti Fesztivál

"Színjátszás" kategória
arany minősítés: 5.b Komondor osztály angol csoportja, "Space Travellers" című darabbal
(Báló Attila, Bede-Fazekas Luca, Botos Réka, Dankó Mátyás, Faludi Veronika, Farkas Péter, Ghymes Bálint, Ledniczky György, Mikó Tamás, Őry-Kovács Márton, Szőnyi Lili, Szőnyi Panni, Szomolányi Levente, Tokárczyk Zorka)

felkészítő tanár: Járó Ildikó


"Vers és próza" kategória
bronz minősítés: Karlócai Zsófia és Paczolay Krisztián (7.b Kökény) a "My Shadow" című verssel.

felkészítő tanár: Kovácsné Borbély Viktória


[Biológia – Természetismeret – Környezetismeret]

Kaán Károly országos természet– és környezetismereti verseny (kerületi forduló)

6. évfolyam:

1. helyezett: Rozsnyai Marcell (6.a Teknős)
2. helyezett: Németh Sebestyén (6.a Teknős)


5. évfolyam:

4. helyezett: Román Zsófi (5.a Pitypang)
5. helyezett: Ugrai András (5.b Komondor)
6. helyezett: Báló András (5.b Komondor)


Kerületi Természettudományi Projektverseny: Az űrhajózás

(csapatverseny)

3. helyezett: ÖKUmenikus Általános Iskola
- a csapat tagjai: Huszár Eszter, Kemenár Éva, Mikó Annamária (8.a Harkály)

Komplex Természettudományos Csapatverseny (kerületi forduló)

4. helyezett: Lengyel Ádám, Sallai Mór, Skublics Péter (7.a Szeder)


[Kémia]

Hevesy György Kémiaverseny (kerületi forduló)

- a verseny budapesti fordulójába továbbjutott: Jordán Ambrus (8.a Harkály)


Herman Ottó Biológiaverseny (kerületi forduló)

7. évfolyam

3. helyezett: Gyuricska Milán (7.b Kökény)


8. évfolyam

3. helyezett: Jordán Ambrus (8.a Harkály)
4. helyezett: Nyomárkay Anna (8.b Bodza)
5. helyezett: Szöllős Kristóf (8.a Harkály)


[Matematika]

Kerületi Matematika Verseny 5-6. évfolyam részére

5. évfolyam

14. helyezett: Báló Attila (5.b Komondor)
25. helyezett: Szabó Blanka (5.a Pitypang)
28. helyezett: Szeghy Bence (5.b Komondor)


6. évfolyam

4. helyezett: Galambos Kristóf (6.a Teknős)
19. helyezett: Zábó András (6.a Teknős)
23. helyezett: Szűcs Fanni (6.b Pacsirta)


[Német]

”Stille Nacht" német nyelvű szavalóverseny
Budapest Főváros II. Kerületi Német Kisebbségi Önkormányzat rendezésében

2. helyezett: Szeder (7.a) és Kökény (7.b) osztálya német csoportja
- a csapat tagjai:
Szeder (7.a): Jordán Kamilla, Márton Rege, Sallai Mór, Skublics Péter, Szentváry-Lukács Torda
Kökény (7.b): Flanek Szilvia, Hinsenkamp Mirtill, Labancz Boróka, Skublics Ádám, Szilassy Boróka, Turóczi Balázs


Kerületi Német Műfordító Verseny

1. helyezett: Nyomárkay Anna (8.b Bodza)


Német OÁTV (kerületi forduló)

- a verseny budapesti fordulójába jutott: Nyomárkay Anna (8.b Bodza)


[Történelem]

„A nagy földrajzi felfedezések” kerületi történelmi és könyvtár használati csapatverseny

1. hely: Szűcs Fanni 6. b (Pacsirta), Surján Borbála 7.b (Kökény), Paczolay Krisztián 7.b (Kökény)
4. hely: Zábó András 6.a (Teknős), Sallai Mór 7.a (Szeder), Skublics Péter 7.a (Szeder)


Szent László Budapesti Történelmi Verseny (kerületi forduló)
A Szent László iskola által szervezett történelmi tanulmányi csapatverseny, téma: a Hunyadiak kora

6. évfolyam:

5. helyezett: Szűcs Fanni, Hunyár Csongor, Lakos Benedek (6.b Pacsirta)
8. helyezett: Kis-Tamás Anna, Németh Sebestyén, Rábely Ákos (6.a Teknős)


[Sport]

Kerületi Kaptató
II. korcsoport (lány)
1. helyezett: Tokárczyk Zorka (Komondor 5.b)

III. korcsoport (lány)
2. helyezett: Szőnyi Lili (Komondor 5.b)


Sportláz
I. forduló (labdarúgás) 1. hely
II. forduló (kosárlabda) 1. hely
III. forduló (tollaslabda) 3. hely

- a csapat tagjai:
Baráth Nóra, Forrai Botond, John Annamária, Katona Zsolt, Kovácsházi Csanád, Koncz Kata, Molnár Dorka, Nickl Bence, Újfalussy Emese, Zábó András (Teknős 6.a) Krúdy Domonkos (Pacsirta 6.b)


Kincses András Kupa (labdarúgás)
II. korcsoport (fiú)
6. helyezett: ÖKU

III. korcsoport (fiú)
5. helyezett: ÖKU


Mezei futóverseny
Egyéni
I. korcsoport (fiú)
2. helyezett: Dankó Bálint

III. korcsoport (lány)
2. helyezett: Szőllős Tekla

Csapat
I. korcsoport (fiúk)
3. helyezett: ÖKU

IV. korcsoport (fiúk)
3. helyezett: ÖKU

IV. korcsoport (lány)
2. helyezett: ÖKU

Iskolánk az összesítésben 3. helyezett lett.


II. Kerületi Atlétika Verseny (2010)

Iskolák közötti verseny

2. helyezett: ÖKUmenikus Iskola


I. korcsoport

Egyéni

lányok
1. helyezett: Szöllős Tekla (2.b Levendula)

fiúk
1. helyezett: Dankó Márton (2.c Borostyán)


Csapatverseny

lányok
1. helyezett: ÖKUmenikus Iskola
- a csapat tagjai: ), Takács Zsófia (1.a Tulipán), Fekete Zsófia (2.a Vidra), Szöllős Tekla, Lőrincz Dalma (2.b Levendula), Ulrich Regina, Váczi Boglárka (2.c Borostyán)

fiúk
3. helyezett: ÖKUmenikus Iskola
- a csapat tagjai: Katona Bálint, Kis-Tamás Bence (1.b Vizsla), Csapody Sebestyén, Magyarcsák Norbert (2.a Vidra), Huber Márton (2.b Levendula), Dankó Márton (2.c Borostyán),


II. korcsoport

Egyéni

lányok
2. helyezett: Rozsondai Anka (5.a Pitypang)
3. helyezett: Tokráczky Zorka (5.b Komondor)

fiúk
1. helyezett: Jánosa Bence (4.a Sólyom)


Csapatverseny

lányok
4. helyezett: ÖKUmenikus Iskola
- a csapat tagjai: Bátai Luca, Klucsik Franciska (3.a Mandula), Szőnyi Míra (4.b Naspolya), Rozsondai Anka (5.a Pitypang), Molnár Kata, Tokráczky Zorka (5.b Komondor),

fiúk
2. helyezett: ÖKUmenikus Iskola
- a csapat tagjai: Kis-Tamás Levente (3.a Mandula), Fekete Bálint, Jánosa Bence(4.a Sólyom), Cseh Domonkos, Huber Ágoston, Katona Mátyás (4.b Naspolya)


III. korcsoport

Csapatverseny

lányok
3. helyezett: ÖKUmenikus Iskola
- a csapat tagjai: Cseh Hanga, Marosvári Ági, Szűcs Fanni (6.b Pacsirta), Márton Rege, Rokonay Petra (7.a Szeder), Vígvári Vanda (7.b Kökény),

fiúk
3. helyezett: ÖKUmenikus Iskola
- a csapat tagjai: Forrai Botond, Katona Zsolt, Kelenföldi Áron, Kovácsházi Csanád (6.a Teknős), Hunyár Csongor, Zsoldos Áron (6.b Pacsirta)


IV. korcsoport

Egyéni

lányok
2. helyezett: Jordán Kamilla (7.a Szeder)

fiúk
3. helyezett: Dankó Bálint (8.a Harkály)


Csapatverseny

lányok
2. helyezett: ÖKUmenikus Iskola
- a csapat tagjai: Jordán Kamilla, Márton Rege, Rokonay Petra (7.a Szeder), Karlócai Zsófia, Vígvári Vanda (7.b Kökény)

fiúk
2. helyezett: ÖKUmenikus Iskola
- a csapat tagjai: Kosztya Csaba (7.a Szeder), Skublics Ádám (7.b Kökény), Dankó Bálint, Jordán Ambrus, Szöllős Kristóf (8.a Harkály), Soós Flórián (8.b Bodza)


[Egyéb]

Bod Péter Országos Könyvtárhasználati Verseny - kerületi forduló
7-8. évfolyam
1. helyezett: Lengyel Ádám (Szeder 7.a)
4. helyezett: Gyuricska Milán (Kökény 7.b), Jordán Ambrus (Harkály 8.a)


Kerületi Katasztrófavédelmi Verseny

4. helyezett: Körmendy Balázs (Harkály 8.a), Lengyel Ádám, Mirk Ádám, Szentváry-Lukács Torda (Szeder 7.a)


Kerületi Kazinczy Szép Magyar Beszéd Verseny

3. helyezett: Andréka Máté (8.b Bodza)


Kerületi Szépolvasási Verseny

4. évfolyam

1. helyezett: Huba Zsófia (Sólyom 4.a)


3. évfolyam

2. helyezett: Pröhle Janka (Puli 3.b)


Kerületi Vers és Prózamondó Verseny

Próza

1.helyezett: Szilassy Bori (3.b Puli)


Vers

2. helyezett: Kálnai Hajnalka (5.a Pitypang)





>>EGYÉB VERSENYEK<<

Alsós Vers és Prózamondó Háziverseny

1-2. évfolyamos Vers és Prózamondó Háziverseny

Vers kategória:

1. évfolyam

1. helyezett: Rákay Róza (1.b Vizsla)
2. helyezett: Horváth Hanna (1.a Tulipán)
3. helyezett: Tüske Attila (1.a Tulipán)


2. évfolyam

1. helyezett: Botos Keve (2.c Borostyán)
2. helyezett: Kóta Bianka (2.a Vidra)
3. helyezett: Kautzky Armand (2.a Vidra)



Próza kategória:

1-2. évfolyam

1. helyezett: Őry-Kovács Anna (2.b Levendula)
2. helyezett: Lévai Lili Zselyke (1.a Tulipán)
3. helyezett: Skultéty Fülöp (2.b Levendula)


3-4. évfolyamos Vers- és Prózamondó Háziverseny

Vers kategória:

3. évfolyam

1. helyezett:Szilassy Bori (3.b Puli)
2. helyezett: Tutsek Benjámin (3.b Puli)
3. helyezett: Bátai Luca (3.a Mandula)


4. osztály

1. helyezett: Szőnyi Mira (4.b Naspolya)
2. helyezett: Krix Ádám (4.a Sólyom)
2. helyezett: Fülöp Veronika (4.a Sólyom)
3. helyezett: Takács Márton (4.a Sólyom)



Próza kategória:

3-4. évfolyam

1. helyezett: Gábor Bianka (4.a Sólyom)
2. helyezett: Tomcsányi Kinga (4.b Naspolya)
3. helyezett: Horváth Julianna (3.b Puli)





>>EGYÉB VERSENYEK<<

>>Versenyek, amelyen Iskolánk tanulói részt vettek, de kiemelkedő eredményt nem értek el<<

”Az áram útja” rajzpályázat
A Magyar Villamosenergia-Ipari Átviteli Rendszerirányító Zártkörűen Működő Részvénytársaság által meghirdetett rajzpályázatra közel 160 iskolából mintegy 1300 pályamű érkezett.

 
 
Kapcsolat | Impresszum © 2008, Minden jog fenntartva - Máriaremete-Hidegkúti Ökumenikus Általános Iskola, Computer Emporium Kft.